další projekty

BT 133 RS

Rok / 
2014
Náš přínos / 

Návrat k české legendě ze 70. let v podobě malého lehkého sportovního vozu s motorem umístěným vzadu. Svalnaté čisté tvary zaručují nestárnoucí nadčasovost.

Ohlédnutí za legendou

Zajímalo nás, jak by asi vypadal nástupce československé závodní legendy ze 70. let - Škody 130 RS, která sbírala úspěchy jak v rallye, tak i v okruhových závodech, a které se proto přezdívalo "české Porsche". Projekt BT 133 RS ukazuje naši představu nástupce tohoto vozu podle původní receptury: nízko položené těžiště vozu, široká karoserie, pohon zadních kol, motor uložený v zadní části vozu, který je ale díky přítomnosti dvou sedadel umístěn více ve středu vozu. Měly být zachované čisté linie vozu, negativně skloněná příď vozu, kulaté hlavní světlomety a horizontálně posazená zadní světla.

Nemělo ale jít o nástupce v dnes již klasickém retro stylu, který by měl podávat supersportovní výkony. Naším cílem bylo vytvořit stylový, lehký automobil stvořený pro volnočasové vyjížďky, ovšem se schopností náležitého zrychlení, když po něm majitel vozu zatouží. BT 133 je oslavou aut s duší, které byly postaveny pro čistý požitek z jízdy.

Projekt BT 133 RS byl poprvé představen veřejnosti v časopisu AUTO DESIGN & STYLING.